מה ההבדל בין טיפול אסתטי לטיפול קוסמטי

בעולם הרשתות החברתיות בו כולנו נמצאים הן באופן אישי והן לצרכי קידום מקצועי ועסקי, מראה חיצוני מושך ואסתטי הוא מצרך חיוני. לפיכך ביצוע טיפולים אסתטיים הינם חלק מהשגרה. מה נחשב טיפול אסתטי?


טיפולים אסתטיים הם מונח רחב הכוללים הן הליכים כירוגיים של ניתוחים קוסמטיים הנעשים כדי לשפר את המראה של האדם. הן טיפולים שאינם כירוגיים ניתוחיים ונעשים ללא הרדמה כללית הכוללים הסרת שיער בלייזר, בוטוקס, מילוי שפתיים, ניתוח אף, הרמת עפעפיים ומתיחת פנים. הטיפולים הכירורגיים כוללים שאיבת שומן, מתיחת בטן, הרמת ישבן ומילוי פנים במבחר מילויים מסוגים שונים באיכות ומשך השפעה שונה. .

טיפולים אסתטיים נועדו לשמש ככלי דרך לשפר את המראה ולהפוך אותו למושך יותר. טיפולים אלו יכולים לשמש לשיפור המראה של כל חלק בגוף. טיפולים והליכים אסתטיים לעיתים אף משמשים לפתירת בעיות מבנה פיזיולוגי לא תקין הפוגע באורח החיים ובבריאות הגוף. בנוסף יש יתרונות הקשורות בבריאות הנפש. נראה כי הטיפולים אסתטיים לעיתים משפרים את הבטחון העצמי והחיוניות של המטופלים.

להלן הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר המשפרים את מראה הפנים. טיפולים אלו משמשים להסרת קמטים, הידוק העור והפחתת סימני הזדקנות או לפתורבעיות רפואיות הקשורות במבנה פיזיולוגי. ( תאונה, שבר וכ"ו)

  1. ניתוח אף הינו הליך ניתוח קל,  סוג של טיפול אסתטי שקיים כבר מאות שנים. נועד לתקן ולשפר בעיות מבניות של צורה ומבנה האף, ניתן לבצע אותו בכל השנה, לעיתים אף יכול לפתור בעיות רפואיות הנובעות מצורת מבנה האף הטבעי, אך בדרך כלל הוא מבוצע כדי לגרום לאף להיראות אסתטי יותר על ידי עיצוב מחדש של צורת האף או שינוי בגודלו. ניתוחי אף מיועד לתיקון פגמים כמו נחיריים גדולות, אף גדול, אף לא סימטרי ועוד.
  2. מילוי שפתיים הוא גם סוג של טיפול אסתטי פופולרי כבר עשרות שנים, מתבצע באמצעות הליך של הזרקת מילוי מתחת לעור השפתיים והוספת נפח לשפתיים דקות שאיבדו את מלאותן עקב גיל או ירידה במשקל. ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי מילוי שפתיים זמינים בשוק כיום, אך לכולם מטרה משותפת אחת: לגרום לשפתיים להיראות מלאות יותר. מילוי השפתיים באמצעות מילוי מיוחד, מאפשר לעצב א שפתיים חדש, יכול לשמש על כל מי שרוצה להדגיש קו שפתיים לא אחיד, כמו מעשנים או כאלה עם שפתיים דקות, מה שיכול לגרום להן להיראות מבוגרות ממה שהן בפועל. הליך זה של מילוי שפתיים פופולארי בקרב נשים מתבצע על מנת להפוך את השפתיים למלאות יותר או מושכות יותר.
  3. הרמת עפעפיים הינו הליך ניתוחי קל שמטרתו להרים עפעפיים שצנחו, ניתן לבחור בין הרמת עףעף עליון או תחתון או שניהם. בחלק מהמקרים הליך זה החשב לרפואי וניתן לקבל מימון מקופת חולים, במידה שרופא עיניים מאשר שצניחת העפעף פוגעת בראייה של המטופל.  אך הליך זה נחשב כחלק ממבחר ניתוחים קוסמטיים שניתן לעשות על מנת לשפר את מראה העיניים ולהפחית קמטים מסביבן.
  4. מתיחת פנים, הינו הליך ניתוחי המצריך אישפוז ומטפל במראה העור באזור הפנים,  במסגרת הניתוח מסירים עודפי עור, לאחר הניתוח מראה הפנים נראה צעיר וחיוני יותר, רצוי לציין שכחלק מתהליך ההחלמה מהניתוח כרוך בצמיחה מחודשת של תאי קולגן ואלסטין.

ישנם טיפולים קוסמטיים ואסטתיים לשיפור ושינוי אזורים שונים בגוף שאינם הפנים, הנפוצים הינם ניתוחים להרמת חזה, הקטנת חזה, והגדלת החזה. 

הרופא האסתטי הוא מנתח מומחה המתמחה בניתוחים קוסמטיים באזור החזה. חשוב לציין כי רופאים אסתטיים מוכשרים לבצע ניתוחי חזה, כולל הרמת חזה והגדלות. הם יכולים גם לבצע ניתוחים קוסמטיים אחרים בגוף, כמו מתיחת בטן ושאיבת שומן.

ניתוח חזה הוא סוג של הליך קוסמטי המבוצע על מנת לעצב מחדש את השדיים או להגדיל אותם. סוג הניתוח הנפוץ ביותר למטרה זו הוא הרמת חזה. רופאים אסתטיים יכולים גם לבצע סוגים אחרים של ניתוחים בשדיים, כמו מסטופקסי(הרמה.הקטנה) או הגדלה. הרמת חזה הינה הליך כירורגי המסייע לנשים לקבל חזה צעיר וטבעי יותר. זה מבוצע בהרדמה כללית ולוקח כשעתיים להשלמתו. ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, אך אינו מומלץ.

פעולת הגדלת חזה היא הליך כירורגי להגדלה על ידי הזרקת שומן,. ניתן להשתמש בניתוח הרמת חזה להעלאת חזה נפול על ידי הסרת עודפי עור והידוק הרקמה שמסביב.ניתוח הגדלת חזה הוא הליך כירורגי המשפר את גודל וצורת השדיים. בדרך כלל זה נעשה עם שתלים של מי מלח או סיליקון בדרך כלל ,אך ניתן לעשות זאת גם באמצעות העברת שומן או הכנסת מכשיר מרחיב מתחת לשריר דופן החזה.

 

Picture of רונן כרמון

רונן כרמון

בלוגר שמסקר עסקים